
- Dzisiaj po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.
- We wtorek przed Mszą św. modlitwy o nawrócenie grzeszników.
- W poniedziałek i wtorek przed Mszą św. okazja do spowiedzi przed Odpustem.
- W środę Odpust Parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o g. 7³⁰, uroczysta Suma o 11⁰⁰ i po południu o g. 18⁰⁰. Sumę odpustową celebrował będzie ks. Jan Majkut i on wygłosi kazanie odpustowe. Zapraszamy. Prosimy o przygotowanie kościoła na tę uroczystość i procesji po Sumie: panowie do baldachimu, panie, dziewczęta chłopcy do chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Dzięki życzliwości p. Dyrektor SP Łowce, której dziękujemy, dzieci w ten dzień nie idą do szkoły na zajęcia dydaktyczne. Zadbajmy więc, aby na Sumę przyszły do kościoła, by uczcić Patrona Parafii. Stroje regionalne mile jak zwykle widziane u pań z KGW. Prosimy dziewczęta ze scholii, aby w porozumieniu z p. organistą przygotowały śpiewy. Koło Przyjaciół Radia Maryja prosimy o przygotowanie Liturgii Słowa.
- W środę przed Mszą św. o g. 18⁰⁰ nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W czwartek od g. 17⁰⁰ adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego.
- W piątek o g. 8⁰⁰ Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do uroczystego dziękczynienia za Boże łaski i prośby o błogosławieństwo na czas wakacji.
- 04 lipca przejdzie przez naszą Parafię Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku zatrzyma się na krótki odpoczynek przy naszym kościele. Prosimy AK i panie z KGW Łowce, Zamiechów i Lutków o przygotowanie przyjęcia pielgrzymów wzorem lat ubiegłych a p. sołtysa Łowiec o udostępnienie Świetlicy Wiejskiej. (są jeszcze karty zgłoszeń na duchowe pielgrzymowanie).
- Nabożeństwo czerwcowe codziennie przed Mszą Św.
- Dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne – Bóg zapłać:
Góral
Pobuta Jakub i Patrycja
Pieczonka Grzegorz i Anna
Tomaszewski Tomasz
Gierczak Janina
12. P. Markowi Mizgiel dziękujemy za pomalowanie wnęk ołtarzy bocznych w kościele i odnowienie balustrady na tarasie plebanii – Bóg zapłać.
13. Odnowione ołtarze boczne będą jutro i we wtorek składane w kościele.
14. Bierzmowanej młodzieży dziękujemy – Bóg zapłać – za piątkową dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu za dary Ducha Św., którymi zostali umocnieni w dniu bierzmowania. Pan Bóg niech im błogosławi posłuszeństwem i uległością wobec natchnień Ducha św., by mogli w trudnych dla wiary czasach składać świadectwo o Chrystusie, jedynym Zbawicielu człowieka.
15. Dziękujemy za troskę o czystość w kościele i jego obejściu – Bóg zapłać.
Markowski Zygmunt, Szymuś Mariusz, Brzezińska Maria, Brzezińska Agnieszka, Gierczak Danuta, Nietrzeba Antonina, Jaworska Ewa.
Do kwiatów dołożyli się:
Majcher Małgorzata, Stasik Lesław, Grzegorzak Andrzej, Kaciuba Józefa,
Gierczak Janina, Gierczak Edward, Michalik Adam.
Dziękujemy dziewczętom z RAM-u za pomoc w przygotowaniu kościoła i obejścia do Odpustu – Bóg zapłać.
Ożóbko Kamila, Ożóbko Dominika, Jasiewicz Emilia,
Słaby Izabela, Słaby Joanna, Brzezińska Kinga.
Koszenie trawy na placu kościelnym we wtorek i w ten dzień kościół zostanie przyozdobiony świeżymi kwiatami.
W sobotę zapraszamy do sprzątania kolejną grupę rodzin z Zamiechowa.
16. Prosimy o przewodniczenie modlitwie różańcowej w tygodniu:
Pn. Róża św. Elżbiety
Wt. Róża św. Heleny
Śr. godz. 10³⁰ Akcja Katolicka
Cz. Róża św. Jadwigi
Pt. Róża św. Katarzyny
Sb. Róża św. MB Fatimskiej
Ndz. godz. 10³⁰ Róża św. Kingi
17. Zapowiedzi:
18. Msze św. w tygodniu o godz. 18⁰⁰.
My Polacy pamiętamy o swoich. Nie porzucamy ich i zawsze się o nich upominamy. Szacunek dla przodków i uczciwość wobec historii są obowiązkiem nas wszystkich. Naród, który traci pamięć, traci część swojej duszy. Pamięć o ofiarach jest moralnym obowiązkiem państwa polskiego.
Nie możemy zapomnieć o naszej historii, nie możemy porzucić naszej pamięci, nie możemy oddać godności naszych ofiar. Tak rozumiemy obowiązek wobec tych, którzy nie mogą już mówić własnym głosem. Tak rozumiemy znaczenie Orderu Orła Białego. Polska żyje, gdy naród pamięta. Niech żyje Polska!”
(Prezydent Karol Nawrocki).

